Хочеш жити в Лісабоні? Стань Експатом! | Fashion Blog
To top
24 Dec

Хочеш жити в Лісабоні? Стань Експатом!

Буду дублювати переклад рідною мовою тут кожного понеділка.

Хочеш переїхати в Лісабон, Португалію? Стань експатом! 

Я не буду “ходити колами” і розповідати яка дивовижна казка португальського емігранта який тут живе. Я постійно чую, що люди кажуть: «О, ти живеш в Португалії! Твоє життя повинно бути мрією біля океану та пальмами з його завжди сонячною погодою, і завжди усміхненими людьми ». Але це тільки коментарі людей, які ніколи не відвідували країну або ніколи не мали можливості побачити її зсередини. Є, очевидно, плюси та мінуси, як скрізь, тому що ми живемо в дуальності, де світ ділиться на чорний і білий, добрий і поганий, інь і янь. Якщо ви бачите країну на світлинах в журналі, яка виглядає абсолютно досконалою – не вірте! Спробуйте знайти те, що насправді знаходиться всередині – це може вас зачарувати, або це може засмутити вас. За всім, що сяє, є таємниця.

Лісабон – прекрасна стародавня історія кораблів, піратів і смачне вино, яке тоді було дешевше ніж вода. Сьогодні майже не існує жодної португальської сім’ї, яка б обходилась без келиха вина під час обіду або вечері та навіть двічі вдень. У Португалії ваша трапеза є дуже важливим процесом і темою обговорення протягом усього дня. Не дивуйтеся, якщо ви чуєте, що місцеві жителі весь час говорять про їжу, а іноді навіть під час обіду вони вже будуть вести активну розмову про майбутній обід пізніше того ж вечора. Після того, як ви там опинитеся, ви помітите, що португальці дуже консервативні за своєю зовнішністю, мисленням і не прагнуть відразу відкрити коло близьких друзів. Я б сказала, що справжній португалець – це “твердий горіх” коли йдеться про дружбу або особисте спілкування. Історично вони були “загарбниками”, і тут ніхто не хотів би, щоб ви вторглися в те, що не належить вам. Будьте другом і покажіть, що ви зацікавлені в їхній культурі та мові, і тоді лід розтає.

Я закохалась в цю країну, коли влітку приїхала вперше. Надмірне тепло не було для мене недоліком, це була частина португальського колориту міста. Я любила їздити на поїзді зі станції Кайш ду Содре Cais do Sodre і йти до океану щоб відчути пекучий гарячий пісок, протиставлений крижаній океанській воді. Це місто контрастів з красивими високими пальмами та людьми всіх національностей. Як тільки ви опинитеся в кінці берега Кашкайш Cascais – ви помітите, що хвилі стають все вище і вище, а вітер стає сильнішим. Мій улюблений пляж знаходиться в Гіншо Guincho, де море зустрічається з піщаними дюнами і сосновим лісом. Це невелика пустеля в Дубаї, де все ще можна побачити долину для гольфу та серферів в одному місці. Інколи коні їздять на одній стороні та автомобілі на інший. Ідеальне місце для тих, хто задається питанням, де навчитись серфінгу і більш затишне місце для тих, хто лине до уєднання.

   Що робити, якщо я хочу залишитися в країні? Які мої варіанти? 

  1. Університет в Лісабоні – як поступити?

Португальські університети вважаються одними з найкращих. Щороку з програмою Еразмус Erasmus сюди приїжджають тисячі нових студентів. Є такі, які приходять самі по собі, як і я. На мою думку, існують два університети, про які ви хотіли б подумати, коли вирішуєте чи навчатись за кордоном: 1. Університет Католіка Universidade Catolica і Новий Університет Лісабону Universidade Nova de Lisboa, де я і навчалась. Дуже позитивним є те, що вам не потрібно здавати іспити до вступу в університет. Тим не менш, ви повинні мати всі документи, такі як: диплом із середньої школи або університету вашого рідного міста перекладені на англійську або португальську мову разом з вашими балами. Ви будете зараховані до програми на основі ваших балів з останньої інституції. І якщо ви подаєте заяву на магістратуру, це буде плюсом, якщо у вас є досвід роботи, так як вам також необхідно подати своє резюме. Нісенітниця, але те, що тут вимагають

Не будьте надто щасливі, якщо вас зарахували у бажаному університеті. Так як проходження іспитів буде іншим випробуванням ваших нервів та часу. Перш ніж подати заяву, будь ласка, вивчіть хоча б на базовову рівні португальську мову а, по можливості, отримайте середній рівень, так як більшість викладачів буде викладати рідною мовою і, можливо, не захочуть проводити заняття або говорити з вами англійською. Якщо ви приїхали в цю країну і залишилися – основним требуванням буде повага до їх мови і до їхньої майже “королівської” персони. Існує велика ймовірність, що ви не перейдете на наступний семестр, якщо очікуєте відвідаті багато вечірок з друзями. Португальський університет вимагає багато часу і відданості! У випадку, якщо ви не проїдете, ви можете залишитися ще на один семестр, за який ви повинні будете сплачувати офіційну суму відповідно до політики університету. Деякі люди тут є студентами на постійній основі, оскільки цей процес складання іспитів є досить утомливим і значно відрізняється від того, що ви бачили раніше у вашій країні. Наприклад, процес написання остаточного диплому чи дисертації може зайняти кілька років, як і у моєму випадку це було півтора року. Просто зберігайте спокій і виконуйте вашу роботу.

    2. Отримати роботу в Португалії

 Інший варіант – знайти роботу в Португалії. За останніх п’ять років в столиці стався великий наплив іноземних студентів та іммігрантів, які готові працювати за мінімальну заробітною плату в розмірі трохи більше п’ятисот євро. Більшість молодих людей сьогодні намагаються знайти свою удачу в колл-центрі, найпопулярніші з яких ведуть до станції вокзалу Орієнте Oriente. Компанії, які з радістю наймають, є Teleperformance і Sitel, де я і починала. Робота в міжнародному середовищі вимагає багато наполегливості і стійкості до стресів. Для багатьох студентів, тільки початківців, випускників університетів, які хочуть почати десь, але все ще не мають уявлення про те, де їм потрібно “висадитися”, це може бути гарною відправною точкою. Ви матимете можливість зрозуміти та вивчити інші культури, їхні переваги та недоліки, дізнавшись, чи це є справді вашим життєвим шляхом, яким потрібно слідувати. Особисто для мене це не була моя справжня пристрасть, хоча я безмежно вдячна цьому досвіду, незалежно від результату. Так, це звичайна офісна робота з 9 до 5 години, іноді навіть з нічними змінами, які легко втомлюють вас, але якщо ви користуєтеся різними іноземними мовами і відчуваєте, що можете навчитися і використовувати свої навички – ви можете спробувати.

    3. Експати – Digital NOMADS в Лісабоні

«Second Home» – це ще одне рішення для емігрантів та цифрових кочівників. Ідеальне місце, якщо у вас вже є власний проект або робота в якості фрілансера. Це місце обміну ідеями, співпраця з іншими великими успішними людьми і просто корисним і зручним місцем для роботи. Якщо ви тільки приземлилися тут, в Лісабоні і не знаєте, де можна знайти значущі комунікації і потребуєте трохи місця для вашого ноутбука, тому що ми всі знаємо, вам все одно потрібно відповісти на електронну пошту – не соромтеся залишити мені повідомлення, і я покажу вам все навколо. 

Я сподіваюся, що ця інформація була для вас корисною і якщо у вас виникли питання щодо цього, зв’яжіться зі мною: irafedorchak@gmail.com

Peace, Love,

Іра

Iryna Fedorchak

irafedorchak@gmail.com

Hello, I am Iryna. A creative Ukrainian soul living in Lisbon, Portugal. I know fashion, I speak beauty and I know what lifestyle suits you the best. Here I will show you how fashion manifestation looks like as well as I want it to be an inspiring space for women of all religions and heritage. I hope I can help and advise you about your fashion preferences. Let's do fashion together! I love to create and re-create looks showcasing the life of European Bohemia in Portugal, researching Dos' and Donts' of the beauty realm, throwing my philosophy like confetti.

No Comments

Leave a reply